Aicinām pieteikties skolēnu komandu ķīmijas olimpiādei “Ķīmiķu dārzs” 2022!

Olimpiāde tiek rīkota divās klašu grupās: 9.–10. klase un 11.–12. klase. Pirmā kārta paredzēta 22. oktobrī attālināti, elektroniskā formātā. No katras klašu grupas astoņas komandas (bet ne vairāk kā 3 no katras skolas) ar augstāko rezultātu pirmajā kārtā tiks uzaicinātas uz otro kārtu (finālu) klātienē Rīgā – 26. novembrī jaunākajai (9.–10. klašu) grupai un 3. decembrī vecākajai (11.–12. klašu) grupai.
Arī šogad “Ķīmiķu dārza” organizētāji turpina misiju sastādīt uzdevumus, kuros interesanto pusi atradīs jebkurš – gan tie, kas interesi par ķīmiju vēl tikai aizsāk, gan arī pieredzējušāki olimpiāžu “veterāni”. Mūsu mērķis ir katram dalībniekam sagādāt gan izaicinājumu, gan gandarījumu, gan uzlabotas zināšanas un prasmes ķīmijā un komandas darbā. Iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka piedalīšanās “Ķīmiķu dārzā” arī palīdz sagatavoties tiem dalībniekiem, kas vēlāk piedalās novada un valsts ķīmijas olimpiādē.
Komandu veido četri skolēni no vienas klašu grupas, bet ne obligāti no vienas klases vai skolas. Piedāvātos uzdevumus risina un atbildes iesniedz visa komanda kopīgi, tādējādi rosinot sadarbību un komandas garu, turklāt šī ir vienlaikus arī iespēja vērtīgi pavadīt laiku ar domubiedriem – ķīmijas interesentiem.
Labākās komandas finālā gūs iespēju tikt pie vērtīgām balvām. Šogad “Ķīmiķu dārza” norisi atbalsta RTU Inženierzinātņu vidusskola, Latvijas Organiskās sintēzes institūts un citi sponsori.
Šogad turpinām iepriekš iesākto tradīciju atbalstīt reģionu skolu komandas: jaunākajā grupā komanda no skolas ārpus valstspilsētām, kas uzrādīs labāko rezultātu otrajā kārtā, saņems iespēju no SIA “Enola” iegādāties laboratorijas traukus, iekārtas vai reaģentus 150 EUR vērtībā. Nepalaidiet garām iespēju!

Vairāk informācijas, olimpiādes nolikums, programma un pieteikšanās līdz 19. oktobrim: kimikudarzs.lv