Eiropas eksperimentālo zinātņu olimpiāde

No 8. līdz 14. maijam Čehijas pilsētā Hradeckrālovē norisinājās Eiropas eksperimentālo zinātņu olimpiāde (EOES), kurā Latviju pārstāvēja un ieguva apbalvojumus divas skolēnu komandas. Apsveicam mūsu skolēnu Aleksandru Vjateru ar izcīnīto bronzas medaļu. 

Eiropas eksperimentālo zinātņu olimpiādē šogad kopumā piedalījās 40 skolēnu komandas no 20 valstīm. Olimpiādē tika vērtēts komandu darbs, katras komandas sastāvā bija 3 skolēni – katrs no viņiem specializējās vienā no eksaktajiem priekšmetiem (bioloģija, ķīmija un fizika).

Skolēni šajā olimpiādē guva iespēju  ne tikai attīstīt savas spējas bioloģijā, ķīmijā un fizikā, bet arī trenēties darbam komandā: “Brīvā laika aktivitātēs skolēni labprāt socializējas un dibina jaunus kontaktus ar citu valstu pārstāvjiem, kā arī iepazīstas ar studiju iespējām un specializācijas virzieniem Hradeckrāloves universitātē. Lai apkopotu olimpiādes rezultātus, uzdevumus vērtē gan organizatori, gan katras valsts mentori. Ja piešķirtie punkti atšķiras un ir nepieciešama to saskaņošana, tad par punktu skaitu ar organizatoriem iespējams diskutēt ieplānotajās moderācijas sesijās,” ieskatu olimpiādes norisē sniedz Zane Rekšņa.

Vairāk par konkursu lasi ŠEIT.