RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēni piedalās Interreg projektā “Change Makers”

26. un 27. oktobrī teju 130 skolas vecuma jauniešu no Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas un Somijas tiksies virtuālā nometnē, lai sāktu apgūt prasmes un attīstīt uzņēmējspējas, kas viņiem būs nepieciešamas, risinot uzņēmumu definētas problēmsituācijas un dibinot pašiem savus jaunuzņēmumus.

RTU Dizaina fabrika kopā ar Tallinas Tehnoloģiju universitāti, Satakuntas lietišķo zinātņu universitāti un Turku universitāti no Somijas, Stokholmas universitāti un Ālandu tehnikumu īsteno Interreg projektu «ChangeMakers», lai veicinātu uzņēmējdarbībai nepieciešamās prasmes skolēnos. Divu gadu laikā skolēni iegūs zināšanas inovāciju menedžmentā, uzņēmējdarbības un tirgus izpētē, aprites ekonomikā, starpkultūru komunikācijā. Viņi arī meklēs risinājumus uzņēmumu definētām problēmsituācijām un veidos jaunuzņēmumus, kas šos risinājumus attīstīs.

No Latvijas projektā piedalās RTU Inženierzinātņu vidusskolas un Salacgrīvas vidusskolas skolēni. Izaicinājumus skolēniem Latvijā piedāvā SIA «Aloja-Starkelsen», viens no lielākajiem bioloģiskās kartupeļu cietes ražotājiem pasaulē, un Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteris. Izaicinājumi saistīti ar aprites ekonomikas attīstību pārtikas ražošanas industrijā un finansiāli efektīvu saules enerģijas tehnoloģiju ieviešanu.

Projektā tiek izstrādāta vienota e-platforma, kur dalībniekiem un citiem interesentiem pieejami mācību materiāli. Informācija platformā arvien tiek papildināta un tā turpinās savu darbību arī pēc projekta noslēguma. Paralēli tam izzinošas lekcijas skolēniem piedāvās arī skolotāji no skolām, kas piedalās projektā.

Foto: RTU arhīvs