IZV skolēni veiksmīgi startē starptautiskā projektā ”ChangeMakers”

Interreg projektu «Changemakers» īsteno RTU Dizaina fabrika kopā ar Tallinas Tehnoloģiju universitāti, Satakuntas lietišķo zinātņu universitāti un Turku universitāti no Somijas, Stokholmas universitāti un Ālandu tehnikumu. Tā laikā skolēni iegūst zināšanas inovāciju menedžmentā, uzņēmējdarbības un tirgus izpētē, aprites ekonomikā, starpkultūru komunikācijā, kā arī meklē risinājumus uzņēmumu definētām problēmsituācijām un veido jaunuzņēmumus, kas šos risinājumus attīsta.

Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas un Salacgrīvas vidusskolas vecāko klašu skolēni parādījuši veiksmīgu sniegumu, kopā ar vairāk kā 100 citiem dalībniekiem no Igaunijas, Zviedrijas un Somijas piedaloties starptautiskajā projektā «ChangeMakers» un tā noslēguma pasākumā «Dragon’s Den».

Latvijas pārstāvji veiksmīgi startēja abās pasākuma dienās, parādot gan padziļinātu izpratni par ekoloģijas un ilgtspējīgas attīstības jautājumiem, gan teicamas biznesa domāšanas un komunikācijas prasmes.

Skolēni no RTU Inženierzinātņu vidusskolas sadarbībā ar komandas biedriem no Ālandu salām iepazīstināja ar savu ideju «Potato shampoo from potato juice», kas žūrijas vērtējumā ieguva dalītu pirmo vietu un, lai arī galvenā balva tika piešķirta cita projekta izstrādātājiem, uzvarēja kategorijā «Best pitching performance», guva augstu novērtējumu nominācijās «Best product design» un «Thinking outside the box», kā arī izpelnījās pārējo pasākuma dalībnieku atzinību.

Vairāk par projektu lasi ŠEIT.