Inženierzinātņu vidusskolas teātra trupa triumfē “XXIV Latvijas studentu teātra dienās“

25.martā Inženierzinātņu vidusskolas teātra trupa piedalījās RTU Kultūras centra organizētajā Latvijas studentu teātru konkursā, kurš tika rīkots par godu starptautiskajai teātra dienai. Kā šī gada pasākuma devīze tika izraudzīts sauklis “… un sākas viss no gala”, kā ietvaros katram studentu teātrim tika uzticēts uzdevums iesudēt kādu no lugām, kas tikušas atzītas par pasaules klasikas līmeņa darbiem. Inženierzinātņu vidusskolas teātra trupa iestudēja īru rakstnieka Semjuela Beketa franču valodā rakstīto absurdisma drāmu “Gaidot Godo”, kas izpelnījās nedalāmu žūrijas atzinību. Trupas iestudējums ieguva četras no konkursa balvām: Elizabete Pliene saņēma labākās aktrises tituluAleksis Ķeviņš – labākā aktiera balvu, savukārt pats iestudējums saņēma konkursa lielo balvu par labāko izrādi. Tāpat trupas mākslinieciskais vadītājs un izrādes režisors, kā arī Inženierzinātņu vidusskolas 2020.gada izlaiduma klases absolvents Reinis Rozenbahs saņēma žūrijas specbalvu par sniegumu izrādes režisēšanā.

Izrādes “Gaidot Godo” radošā komanda: Aleksis Ķeviņš, Agnese Legzdiņa, Jānis Liepiņš, Annija Patrīcija Paugule, Elizabete Pliene, Reinis Rozenbahs.

Īsumā par Inženierzinātņu vidusskolas teātra trupas darbību

Ideja par “skolas teātra trupu” radās 2021.gada nogalē, un savu darbību tā neformāli uzsāka 2022.gada janvārī, kopīgi darbojoties pieciem IZV skolēniem un četriem tās absolventiem. Par godu 12.klases “pēdējā zvana” pasākumam skolas audzēkņiem, kā arī plašākam skatītāju lokam divās izrādēs tika spēlēts oriģināldramaturģijas jauniestudējums “Trīsritenis”, kā sižets sekoja trīs dažādu jauniešu-vidusskolnieku filozofiskajām pārdomām par saviem dzīves uzskatiem un ideāliem. Šī gada oktobrī trupa sevi oficiāli dibināja kā skolas interešu izglītības programmu, un tās vadītājs Reinis Rozenbahs janvārī trīs vakaros skatītājiem piedāvāja vēl vienu jauniestudējumu “Zaķusala”, kas satīriski komiskā manierē aplūkoja Rīgas pilsētplānošanas tendences un rīdziniekos sastopamos identitātes konfliktus.