IZV viesojas RTU Aizsardzības un militāro tehnoloģiju pētījumu centra vadītājs Dr.sc.ing. Juris Ķiploks un citi speciālisti

Lai iepazīstinātu skolēnus ar drošības jautājumiem saistībā ar mākslīgo intelektu un ar energoneatkarību saistītiem jautājumiem, RTU Inženierzinātņu vidusskolā viesojās RTU Aizsardzības un militāro tehnoloģiju pētījumu centra vadītājs Dr.sc.ing. Juris Ķiploks un citi speciālisti.
Speciālisti runāja ar IZV skolēniem par jaunākajiem pētījumiem un tehnoloģijām, kas tiek izmantotas valsts aizsardzības jomā, kura, diemžēl, pēdējā gada laikā kļuva vēl aktuālāka gan Latvijā, gan visā Eiropā.
Piemēram, viesi demonstrēja jauno militāro formu, kas tika izstrādāta ar speciālās datorprogrammas palīdzību, stāstīja par objektu atrašanas vietas noteikšanu ar digitālām akustiskām sistēmām un par citām jau realizētām vai vēl izstrādes stadijā esošajiem rīkiem.
Lekcijas laikā īpaša uzmanība tika pievērsta mākslīgā intelekta straujai attīstībai, plaši atklājot šī procesa gan pozitīvas, gan negatīvas sekas aizsardzības kontekstā.
Vieslekcijas laikā skolēni daudz uzzināja par vienu no svarīgākajām inženierzinātņu jomām, kā arī par iespējām kļūt par šīs nozares speciālistiem nākotnē.