10. klases ekskursija RTU fakultātēs

Šodien mūsu 10. klase bija devusies uz ekskursiju uz RTU fakultātēm.

Mēs apmeklējām Vides Aizsardzības un Siltuma Sistēmu institūtu (VASSI) un Arhitektūras fakultāti (AF).

VASSI mēs apskatījām 3 laborotorijās, kur doktora grāda zinātnieki mums pavēstīja par viņu darbu, iespējām un atklājumiem, ko viņi ir paveikuši. Vienā no laborotorijām nodarbojās ar rūpniecisko atlieku pārstrādi.  Dažādi rūpniecības blakus produkti ar mikroorganismu palīdzību tika pārveidoti par noderīgām vielām, piemēram, pigmentiem vai nepieciešamām cilvēka uzturā taukskābēm. Citās laborotorijās runāja par vielu žāvēšanu un dedzināšanu, lai radītu enerģiju, ka arī par saules ražoto enerģijas savākšanu, pārstrādi un izmantošanu.

Arhitektūras fakultātē mūs iepazīstināja ar dažādiem studentu veiktiem mākslas darbiem, kuri bija ļoti iespaidīgi. Visvairāk mūsu skolēniem iepatikās lielais makets, kurā attēlota Rīgas daļa Daugavas labajā krastā. Ekskursijas laikā mūs iepazīstināja ar fakultātes tehnisko uzbūvi – lekciju veidiem, uzdevumiem, projektiem, skolēnu daudzumu un stipendijām. Plaši pastāstīja par iestājeksāmeniem un padalījās ar cilvēku kontaktiem, kuri būtu spējīgi sagatavot jauniešus iestājeksāmeniem. Iegājām arī 3D printēšanas un kokapstrādes telpās. Noslēgumā apspriedām, vai kāds turpinās savu karjeru mūsu apskatītās nozarēs un fakultātēs.

Ekskursija bija noderīga un informatīva, paldies RTU par organizēšanu un ekskursijas vadītājiem par jūsu laiku!

Rakstu sagatavoja Iļja Polis, 10. klase.

Saliedēšanās pārgājiens gar Ogres Zilajiem kalniem

Visa IZV kopā agrā 15.septembra rītā devās mierīgā pārgājienā pa Ogres Zilajiem kalniem, sākot gājienu Jaunogrē un nobeidzot to Ikšķilē. Pieturpunktos jaunieši iesaistījās saliedēšanās aktivitātēs, lai labāk iepazītu un sadraudzētos ar jaunajiem skolasbiedriem, kuri tikai pirms nepilnām trim nedēļām pirmoreiz vēra mūsu skolas durvis.

Pārgājiena laikā skolēni tika aicināti piedalīties dažādās aktivitātēs un spēlēs, kurās viņi pierādīja, ka spēj savstarpēji sadarboties un uzticēties cits citam. Pārgājienā piedalījās arī viņu skolotāji.

Izvēlētā meža taka veda caur skaistām koku pazarēm, gar skata torni, no kura ir redzama Saules atspīduma dēļ spoži baltā Daugava, gar ezeru, kura ūdens atspīdēja zili zaļš un vilināja uz peldi. Ikšķilē mūs sagaidīja jauka, neliela konditoreja, kurā, lai noslēgtu šo aktīvo atpūtu, varēja iegādāties ļoti garšīgus eklērus, ruletes un citas smalkmaizītes,

Esam priecīgi par kopā pavadīto laiku šī semestra pirmajā ekskursijā.

RTU IZV 10.klases adaptācijas diena

5.septembrī 10.klasei bija adaptācijas diena RTU IZV telpās kopā ar studentu un topošo psihologu Robertu Bīriņu. Skolēni viens ar otru dalījās savās pārdomās un pirmo dienu emocijās, kā arī veica dažādus uzdevumus individuāli un komandās.

        Skolas telpās skolēni uzņēma jautras kopbildes, iepazinās ar saviem klases biedriem un veidoja atmiņas kopā ar topošajiem draugiem. Kā arī  zālē būvēja visaugstāko torni no pieejamajiem materiāliem. Savstarpēji sadarbojoties, skolēniem izdevās uzbūvēt torni, kas sniedzās līdz pašiem zāles griestiem, tādējādi demonstrējot savu interesi un zināšanas par inženierzinātni. Individuāli skolēni veidoja un prezentēja kolāžas par sevi, kurās atspoguļoja sev nozīmīgākās lietas un notikumus dzīvē, kā arī dažādus sev izvirzītos mērķus akadēmiskajā vidē un personīgajā dzīvē.

       Pēc adaptācijas dienas skolēni atzina, ka jaunajā klasē sāk justies brīvāk un nepiespiestāk! Par to mēs ļoti priecājamies. Ar nepacietību gaidīsim mūsu skolēnu nākamos piedzīvojumu un sasniegumu stāstus.